درباره نشریه

سال آغاز انتشار: 1388
اعتبار نشریه: علمی - پژوهشی

نوع مقالات قابل انتشار: پژوهشی، ترویجی و مروری
وضعیت انتشار: چاپی و الکترونیکی

دوره انتشار: فصلنامه
زبان نشریه: فارسی (چکیده انگلیسی)
حوزه تخصصی: مدیریت دفاعی
نوع داوری: داوری بدون نام و حداقل 2 داور
میانگین زمان داوری: سه تا شش ماه
روش مأخذنویسی: APA ویرایش هفتم (2020)
هزینه پردازش و انتشار مقاله: رایگان
وضعیت دسترسی به متن کامل مقالات: دسترسی باز و دریافت رایگان
آدرس پست الکترونیک نشریه: mdrj@ihu.ac.ir

با توجه به وسعت حوزه های مورد مطالعه،هدف این نشریه طیف وسیعی از مخاطبان را در زمینه های امور دفاعی  شامل مدیریت دفاعی، تجهزات دفاعی ، عملیات های نظامی  ، تجربه نگاری دفاعی  ، مدیریت و فرماندهی  را در بر می گیرد و تلاش می کند منبع موثقی برای مراجعه اساتید، دانشجویان و پژوهشگران علاقه مند باشد.

از‌ استادان و پژوهشگران گرامی تقاضا می‌شود برای ارسال مقالات خود با مراجعه به این وبگاه، ثبت‌نام و مقاله خود را بر اساس راهنمای تدوین تنظیم و ارسال کنند. به این­ ترتیب مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی با دفتر نشریه لزومی نخواهد داشت و کلیه ارتباطات با نویسندگان و داوران محترم از طریق این سامانه انجام خواهد گرفت. ضمناً مقاله‌های ارسال شده پس از داوری تخصصی و تأیید هیئت تحریریه، به چاپ می‌رسند. همچنین بابت ارزیابی و انتشار مقالات هیچگونه هزینه‌ای از نویسندگان فرهیخته دریافت نمی‌شود.

مدیریت و پژوهش های دفاعی  فصلنامه ای علمی است که دانشکده فرماندهی و مدیریت ولایت (دافوس) دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام منتشر می کند. این نشریه  فصلنامه ­دانشگاهی درباره­ ی پژوهش های دفاعی  است که به طرح مباحث مختلف در حیطه موضوعات با اولویت  نظامی می­ پردازد. 

فصلنامه ی علمی  مدیریت و پژوهش های دفاعی  بر اساس نامه شماره 233392/3 مورخ 15/11/1390از کمیسیون نشریات علمی کشور، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درجه علمی- ترویجی دریافت کرده با شماره استاندار بین المللی (شاپا)6121-2008 ثبت است .

این نشریه در پایگاه ­های زیر نمایه می شود:

  • پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی
  • بانک اطلاعات نشریات کشور
  • پایگاه مجلات تخصصی نور

مخاطبان نشریه: مخاطبان این نشریه را محققان، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، متخصصان رشته های علوم سیاسی و دفاعی و حوزه های مرتبط تشکیل می دهد.


دسترسی باز

دسترسی به تمام مقالات نشریه مدیریت و پژوهش‌های دفاعی آزاد، سریع و رایگان است. به عبارت دیگر متن کامل مقالات بلافاصه پس از انتشار قابل دسترسی می باشد و همه کاربران می توانند مقالات را به صورت رایگان دریافت نمایند.

شرایط مجوز

همه ی مقالات در نشریه مدیریت و پژوهش های دفاعی تحت مجوز Creative Commons Attribution 4.0 International License (CC BY) منتشر می شوند. این مجوز به خوانندگان این امکان را می دهد که مطالب را در هر رسانه یا قالبی کپی کرده و مجدداً توزیع کنند، و با در نظر گرفتن اعتبار نویسنده اصلی، مطالب را تغییر دهند یا بر اساس آنها بسازند.

حق چاپ

نویسندگان مقالات منتشر شده در این نشریه، حق چاپ مقاله را حفظ می کنند که تحت مجوز بین المللی CC BY 4.0 در وب سایت این نشریه منتشر شده است.

هزینه‌های بررسی و پردازش مقاله (APC) و آبونمان

نشریه مدیریت و پژوهش های دفاعی هیچ هزینه ای از نویسندگان جهت پذیرش و چاپ مقاله دریافت نمی کند.

آگهی و تبلیغات

نشریه مدیریت و پژوهش های دفاعی هیچ گونه آگهی و تبلیغاتی را در سایت خود نمی پذیرد.

سیاست آرشیو مقالات

آرشیو مقالات نشریه علاوه بر سایت خود نشریه در کتابخانه ملی ایران ذخیره می گردد.

سیاست مخزن

نویسندگان مجاز هستند نسخه پذیرفته شده و منتشر شده مقاله خود را به صورت آنلاین در صفحات شخصی اعم از ریسرچ گیت، لینکدین، آکادمیا، سایت شخصی یا سازمانی و... قرار دهند. زیرا می تواند منجر به تبادلات سازنده و همچنین استناد زودتر و بیشتر از مقالات منتشر شده شود.

سیاست تخفیفی

از آنجا که هیچ هزینه‌ای جهت ارسال، بررسی و چاپ مقالات دریافت نمی‌شود، این مجله سیاست تخفیفی در هزینه چاپ مقاله ندارد.